podaruj prezent
Czytaj więcej

Kazimierz Dolny

położony w sercu Kazimierskiego Parku Narodowego

28
lut 2020
29
lut 2020
Rezerwuj online

Magiczne Miasteczko

Uchodzi za jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce. Renesansowe, pięknie zdobione kamieniczki, wiekowe kościoły  wywołują wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał! Wędrując brukowanymi uliczkami można podziwiać zarówno perły renesansowej architektury jak i piękno natury. Otaczające miasteczko malownicze wzgórza, lessowe wąwozy i lasy czynią go jeszcze bardziej zachwycającym. Wzdłuż Wisły ciągnie się spacerowy bulwar, skąd można podziwiać dostojne spichlerze, pamiętające jeszcze czasy Kazimierza Wielkiego.

Warto zobaczyć

Na Małym Rynku, gdzie przed wojną była dzielnica żydowska, stoi XVIII-wieczna synagoga i drewniany budynek jatek.  Z miejscowej Baszty, ruin gotyckiego Zamku oraz Góry Trzech Krzyży roztacza się zachwycający widok na całe miasto i okolicę. Warto też zobaczyć głęboki na kilka metrów Wąwóz Korzeniowy, słynący z odkrytych, wijących się korzeni drzew i zboczy porośniętych ginącymi gatunkami roślin.

 

opinie ekranowe

Oferty Specjalne

Zobacz wszystkie
newsletter

Czekają na ciebie najnowsze
promocje i wydarzenia!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij