podaruj prezent
Czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla najmłodszych w Kazimierzu i okolicy

28
lut 2020
29
lut 2020
Rezerwuj online

Strefa dla Najmłodszych

Dzieci do 5 roku życia przebywają w naszym pensjonacie BEZPŁATNIE! 

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny (rabat wynosi -10%)

 

 

 

 
 

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Spichlerz Pod Żurawiem zaprasza na pobyt z małymi dziećmi, dla których mamy specjalnie przystosowany kącik zabaw. Znajdują się w niej różne zabawki, pluszaki, puzzle,  kolorowanki, ciekawe bajki i baśnie. Tuż obok znajduje się wygodna kanapa dla rodziców, którzy mogą zerkać na bawiące się pociechy i jednocześnie delektować się lekturę czasopism oraz stół do bilarda. W okresie ferii i Swiąt Bozego Narodzenia również udostępniamy stół do gry w tenisa. 

Rejsy po Wiśle - Od kwietnia ruszają rejsy po Wiśle. Statki są stylizowane, niektóre przypominają nawet historyczne okręty np. łódź Wikingów, co jest nie lada gratką dla dzieciaków. Rejs odbywa się w górę Wisły, obok zamku w Janowcu, do Męćmierza i z powrotem. Istnieje również możliwość przeprawienia się statkiem do samego Słynny Zamek Firlejów w Janowcu to kolejne miejsce, które należy odwiedzić, będąc w okolicy. Tutaj dziecięce marzenia o zostaniu księżniczką lub rycerzem mają szansę spełnić się. Szczególnie jeżeli uda nam się trafić na liczne w sezonie wiosenno-letnim rekonstrukcje historyczne. 

Janowiec słynie także z innej atrakcji przeznaczonej stricte dla najmłodszych, Magicznych Ogrodów. To baśniowy park rozrywki, z pięknie zaprojektowanymi tematycznymi polami z różnymi magicznymi postaciami. Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów dzieci wraz z rodzicami odkrywają bajeczne krainy zamieszkane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię Twojego dziecka. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas.

Na trasie Kazimierz Dolny – Nałęczów – Puławy,  znajduje się kolejne wspaniałe miejsce dla dzieci, Park Labiryntów w Rąblowie, który jest dostępny już od początku maja. Tam nasze pociechy mają za zadanie rozwiązywać poszczególne łamigłówki na różnych plenerowych trasach, w tym zachwycającym labiryncie z kwiatów. Rodzice za to mogą w tym czasie poznać słynne kazimierskie rzeźby i Park Miniatur Architektury Drewnianej, zlokalizowane w pobliskim sąsiedztwie. 

Okolica Kazimierza zachęca do wspólnych wycieczek rowerowych i pieszych, szczególnie do urokliwych wąwozów lessowych, które są bardzo malowniczą, aczkolwiek niezbyt wymagającą trasą, co jeszcze szczególnie istotne dla maluchów. Są one największą siecią wąwozów lessowych w Europie.

Męćmierz to żywy skansen, który będzie ciekawą  atrakcją, jak i porcją wiedzy o życiu dawnych mieszkańców.  Zastaniemy tu chaty i wiklinowe płoty. Niegdyś jego mieszkańcy trudnili się flisactwem, rybołówstwem i przeprawą na drugi brzeg Wisły. Niedaleko znajduje się tak zwana Krowia Wyspa, rezerwat faunistyczny, na którym gromadzi się różnorodne ptactwo. Męćmierz zlokalizowany jest u podnóża góry Albrechtówki, jeżeli tylko zechcecie Państwo wejść na nią, to ujrzycie sąsiedni brzeg rzeki, a w tle imponujące ruiny zamku w Janowcu.

W Kazimierzu na ulicy Krakowskiej znajduje się park linowy. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu gwarantuje niezapomniane wrażenia. Do zabawy na wysokości przygotują Cię wyszkoleni i doświadczeni instruktorzy. 

Zaledwie 10 kilometrów od Puław, w miejscowości Gołąb znajduje się Muzeum Nietypowych Rowerów. Muzeum jest prywatne, a prowadzi je wielki pasjonata i miłośnik rowerów - Pan Józef Konstanty Majewski. W Muzeum obejrzeć można rowery cyrkowe, poziome i różne nietypowe. Dużą frajdą jest to, że każdy rower można osobiście wypróbować. Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszą się rowery galopujące i jazda na nich. Można też przejechać się rikszą lub przewieźć nią swoje dziecko.Właściciel oferuje również przeprowadzenie lekcji muzealnych na tematy: "Historia roweru", "Rower ekologiczny - Pojazd przyszłości", "Naprawa i konserwacja roweru" oraz "Czy Światu zabraknie energii". Oprócz obejrzenia ciekawej i nietypowej kolekcji rowerów oraz wysłuchania interesujących prelekcji - Pan Józef oferuje również pokazy pracy w kuźni, a nawet naukę kowalstwa w weekend. Muzeum czynne jest od 1 kwietnia do 31 października codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Po uzgodnieniu telefonicznym możliwe zwiedzanie w dowolnym czasie.

Jazda konna to wyjątkowo przyjemna forma spędzania wolnego czasu dla dzieci i dorosłych. Pierwszy pozytywny kontakt z końmi sprawia, że najmłodsi nabierają odwagi i uczą się samodzielności. Stajnia Wylągi położona jest w Kazimierskim Parku Krajobrazowym w odległości ok. 4 km od Kazimierza Dolnego. Wchodzi w skład zespołu dworsko-parkowego Wylągi. Stajnia ma charakter rekreacyjno-turystyczny, ale również działa tu sekcja sportowa Wylągi, reprezentująca Wojewódzki Klub Jeździecki Lublin. Naukę jazdy rozpoczynamy na lonży. W trakcie 30 minutowego szkolenia wykonujemy ćwiczenia, które pomogą nam przyswoić poprawne nawyki jeździeckie: przyjęcie prawidłowej pozycji ciała, kontrolę chodu konia oraz zasady bezpieczeństwa. Po opanowaniu podstaw próbujemy samodzielnej jazdy na ujeżdżalni, prowadzonej przez doświadczonego instruktora. Lekcje te przygotowują do konnych wycieczek w teren.

Zaledwie 10 km od Kazimierza, w Puławach, znajduje się okazały Aquapark z wieloma atrakcjami. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Na koniec atrakcja dostępna tylko zimą. Zaledwie 800 metrów od naszego ośrodka znajduje się się Szkoła Narciarska Kazimierz Dolny, co sprawia, że Spichlerz pod Żurawiem jest najbliższą bazą wypadową na stok. Szkoła prowadzi naukę jazdy na nartach w zakresie: nauczania początkowego, doskonalenie umiejętności, treningi sportowe, jazdy na tyczkach. W okolicach lubelskiego trójkąta turystycznego Kazimierz – Puławy – Nałęczów narciarze i snowboardziści mogą szusować na najstarszym i najbardziej rozbudowanym stoku w Rąblowie, położonym łagodnie na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W Kazimierzu Dolnym można pozjeżdżać z trzech tras, z których rozciąga się malowniczy widok na Wisłę. Między miasteczkiem a Nałęczowem znajduje się wyciąg narciarski i snowboardowy w Celejowie, a niedaleko Puław można pozjeżdżać ze stoku w Parchatce. Nowością w obszarze Powiśla są: stok narciarsko – saneczkowy i trasy biegowe w kompleksie rekreacyjno – sportowym Wyspa Wisła w Stężycy

 

 

 

 

opinie pełnoekranowe

Oferty Specjalne

Zobacz wszystkie
newsletter

Czekają na ciebie najnowsze
promocje i wydarzenia!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij